De vraag komt elke week wel één of twee keer langs: waar kan ik jouw app vinden? Of, kan ik Kronkelroutes ook downloaden ergens op je website? Is Kronkelroutes een app voor de brommobiel? En hoe jammer ik dat ook vindt, Kronkelroutes is geen app.
Kronkelroutes is een website
Kronkelroutes is een website en niet zo maar één, wij zijn de eerste en de enige website die jou het nieuws brengt over de brommobiel, nu ook wel 45km auto genoemd. Maar dat is lang niet alles. Op deze website kan je ook heel erg veel handige tips en handleidingen vinden om het navigeren in jouw brommobiel makkelijk te maken. Of dat nou met Google Maps is, Garmin of TomTom, met deze artikelen krijg je er handigheid in.
Hoe is Kronkelroutes ontstaan?
Zoals zoveel andere ideeën zijn ontstaan, door een spontane ingeving, ik noem het vaak een AHA! Erlebnis. Toen ik in 2016 brommobiel ging rijden had ik er nog geen vermoeden van dat ik drie jaar later een populaire website zou neerzetten die per dag gemiddeld tussen de 100 en 150 unieke bezoekers heeft.
Een kopje koffie en een brainstorm sessie met mijn lieve zus gaf mij het idee, of liever; zij gaf mij het idee. Zij zei opeens: Leendert! Kronkelroutes! Dat moet het worden, die term gebruik jij heel vaak als je navigatie wilt gebruiken. Dat zit toch in jouw TomTom? En omdat zij ook nog eens in de business van websites zit was de domeinnaam Kronkelroutes.nl al snel geregistreerd. Een week later kwam er een website op.
Veel meer dan een app dus

Veel meer. Ik begon eerst met mijn ervaringen te bloggen, ik schreef de grappige en indrukwekkende anekdotes op van dingen die je meemaakt als je zo’n leuk autootje rijdt. En geloof mij, je maakt wat mee in een brommobiel, er is zelfs een boekje over geschreven. Maar behalve bloggen, Instagram, Facebook, Youtube, het vinden van het nieuws, promotionele activiteiten, Road Trips, tourritten, ontmoetingen en het schrijven van handleidingen kwam er al snel het idee bij om ook routes aan te gaan bieden, Kronkelroutes dus.
Die Kronkelroutes, die zijn best leuk. Heb jij bijvoorbeeld een routeplan nodig om vanuit -laten we zeggen- Scherpenzeel naar Nijmegen te rijden, of vanuit Zoetermeer naar Amersfoort, dan kan je op deze website kijken of die route al gereden is met een brommobiel. En bij veel Kronkelroutes zie je ook nog eens een helder dashcam filmpje zodat je vooraf weet wat je kan verwachten.
Help ook een handje mee
Maar omdat ik niet heel het land door kan rijden om het hele brommobiel-veilige wegennet in kaart te brengen kan ik daar best een handje hulp bij gebruiken. Mijn oproep is: rij jij ook een stukje mee? Op die manier zorgen we er met zijn allen voor dat we allemaal een stukje veiliger rijden met onze trots, onze brommobiel. Samen zijn wij veel meer dan een app, wij zijn Kronkelroutes!
Stuur jij een Kronkelroute in? Dan krijg jij van mij een klein presentje!
Kronkelroutes actie! | |
![]() | Wil jij een Kronkelroute met ons delen? E-mail jouw complete routebeschrijving en schermafbeeldingen van je routeplan (TomTom of Google Maps) naar redactie@kronkelroutes.nl en ontvang gratis een leuke onderzetter! |
Lees hier aan welke voorwaarden je moet voldoen. |

Bio Leendert |
|
![]() |
Leendert van Gemeren is schrijver en auteur, eigenaar van Kronkelroutes.nl en online publicist voor al het nieuws over 45km auto’s. Als enthousiast brommobilist weet hij vaak als eerste het nieuws te vinden en biedt daarnaast op deze website veilige routes en informatie aan voor navigeren met jouw brommobiel.
Navigatiespecialist bij Kronkelroutes.nl, Brommobilist. |
Lees alle artikelen geschreven door Leendert. |